Projekt edukacyjny Sprawa Operacyjnego Rozpoznania w Teatrze Wybrzeże 2012

Kontynuacja projektu edukacyjnego Sprawa Operacyjnego Rozpoznania adresowanego do gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej młodzieży Trójmiasta. Projekt realizowany przez Pomyslodalnię we współpracy z In gremio i ECS.

 

 

 

 

 

Terminy najbliższych spektakli:

29 listopada o godz. 10.00

30 listopada o godz. 10.00

18 grudnia o godz. 11.00

19 grudnia o godz. 11.00

20 grudnia o godz. 11.00

Scena Malarnia
5/10zł

Pomysłodalnia, stowarzyszenie In gremio wraz z Europejskim Centrum Solidarności i Teatrem Wybrzeże serdecznie zapraszają do udziału w projekcie edukacyjnym SPRAWA OPERACYJNEGO ROZPOZNANIA adresowanym do gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej młodzieży Trójmiasta.

W ramach projektu oferujemy – poza przedstawieniem Teatru Wybrzeże pt. Srawa Operacyjnego Rozpoznania – dostęp do gotowych scenariuszy lekcji poświęconych ruchom obywatelskim oraz moderowaną dyskusję po spektaklu z zaproszonymi gośćmi, m.in. świadkami i uczestnikami wydarzeń lat 80-tych.

Dzięki zgromadzonym przez stowarzyszenie In gremio materiałom nauczyciele będą mogli samodzielnie kreować zajęcia lekcyjne stanowiące przygotowanie do obejrzenia spektaklu oraz do aktywnego udziału w dyskusji pospektaklowej, będącej swoistą szkołą demokracji, poglądów i komunikacji społecznej. Mamy nadzieję, że te skupione działania edukacyjno-artystyczne ożywią rozmowy o konkretnych wydarzeniach historycznych oraz zachęcą młodych ludzi do zajmowania stanowiska w ważnych dla naszego kraju sprawach obywatelskich.

Najbliższy spektakl Sprawy Operacyjnego Rozpoznania w ramach projektu edukacyjnego odbędzie się w środę, 29 lutego o godzinie 11.00 na Scenie Malarnia.

Premiera „Sprawy operacyjnego rozpoznania” w reżyserii Zbigniewa Brzozy miała miejsce27.08.2011r. podczas festiwalu Solidarity of Arts, co symbolicznie stało się powodem do rozmów podsumowujących okres ruchów wolnościowych w Polsce w ogóle, ze szczególnym naciskiem naWiP i „Solidarność”. Niezgoda na niesprawiedliwość, imperatyw działania, odwaga, gotowość do poświęceń, wolność osobista i obywatelska, prawo do sprzeciwu, do wyrażania własnych poglądów to kluczowe zagadnienia, które wpisane są w projekt.

 

Sprawa operacyjnego rozpoznania-projekt edukacyjny Jeżeli masz problem z „odpaleniem” filmu, kliknij tutaj.

Ceny biletów dla szkół: uczeń – 10 zł, nauczyciel – 5 zł.
Rezerwacja biletów grupowych: tel. 58 301 70 28,
e-mail: jolanta.drogosz@teatrwybrzeze.pl